SKUPINA SALAMANDRA

web5

MAIDEN

HISTORIE:

 

SALAMANDRA vznikla v roce 1998 a během své existence se propracovala na špičku metalových kapel v ČR, má na svém kontě šest řadových CD a pravidelně vystupuje na velkých hudebních festivalech a koncertech po boku nejslavnějších světových rockových kapel.

Salamandra se zrodila jako autorské dílo kytaristy a skladatele Pavla Slívy, když bylo v říjnu roku 1998 ve studiu Citron natočeno debutové CD Twilight of Legends. Jednalo se o jemný mix melodického metalu s gotickými prvky a pozitivní reakce médií spojená s mimořádnou přízní publika na sebe nenechaly dlouho čekat. Přicházely první velké koncerty a festivaly, kapela dokonce byla oslovena fanklubem skupiny Helloween, a následně přispěla skladbou ʺJudasʺ na jejich tributní album.

Druhé album Skarremar bylo nahráno během léta roku 2000, veskrze jako tématické dílo, a přivádí posluchače do středověkého království. Popularita skupiny roste a vytváří si nesmazatelnou pozici v rámci tuzemské hudební scény, přičemž skladby jako ʺThe King“ jsou na přání fanoušků hrány na koncertech dodnes.

Třetím CD je album Great Moravian Elegies, vydané v roce 2004. Deska s hrdostí připomíná období Velké Moravy a Salamandra s ní zažívá nebývale příznivé reakce napříč rockovým publikem.

Čtvrtou deskou Faces of Chimera, natočenou ve studiu ArtVox v roce 2007, jež pojednává nejen o lidských vlastnostech, překonává Salamandra zvukovou a autorskou kvalitou této nahrávky hranice české hudební scény. Obrovským úspěchem je předskok před samotnými Iron Maiden na koncertě v Praze v roce 2008 díky hlasování fanoušků.

V roce 2010 vychází album Time to Change, úspěšně navazující na předchozí tvorbu, a mimo jiné obsahuje skladbu Masters of Rock – hymnu stejnojmenného festivalu, na kterém bylo toto CD pokřtěno kmotry ze skupiny Sabaton.

Nejnovějším počinem je deska IMPERATUS, vydaná v létě roku 2014. Na CD je možné slyšet významné hosty, bývalé zpěváky a především frontmana skupiny Freedom Call - Chrise Baye, který poctil Salamandru svým zpěvem ve skladbě Ancient Echoes. Křest proběhl během vystoupení na festivalu Masters of Rock 2014. Na jednom pódiu bylo možné vidět Chrise Baye se Salamandrou a také všechny zpěváky, kteří v kapele působili. Deska má velké zahraniční ohlasy, přibývající každým dnem, a Salamandra nyní Imperatus hrdě reprezentuje ve svém koncertním programu!

V letech 2015 - 2019 se skupina věnuje pouze koncertování. Vrací se zpěvák Ivan Borovský a skupina objiždí celou republiku. Objevují se první skladby pro nové CD, které se pomalu začíná připravovat. V roce 2020 zasáhne hudební dění pandemie covid-19 a koncertovaní se prakticky zastavuje. V této situaci odchází ze skupiny Ivan Borovský, Jaroslav Sedláček a Daniel Jurečka. Zbylá sestava sáhne po zpěvákovi Tomáši Hradilovi (ex.Trezor) a mladých talentech Patriku Hrnčířovi a Jiřímu Gadulovi. Bohužel, ze skupiny odchází i Václav Moch a zkupina tak koncertuje s jednou kytarou.

Na koncertech má kapela bohaté zkušenosti jak z velkých hudebních festivalů - MASTERS OF ROCK (Vizovice), METALFEST Open Air (Plzeň), Masters of Rock Cafe (Zlín), BASINFIREFEST (Spálené Poříčí), BENÁTSKÁ NOC, NOC PLNÁ HVĚZD (Třinec), Planet Music Club (Vídeň), More than Fest (SK) a další, tak z vystoupení v roli předkapely skupinám jako IRON MAIDEN, ACCEPT, Edguy, Gamma Ray, Stratovarius, Sabaton, Primal Fear, UDO, Kreator, Chroming Rose, Blaze Bayley, TSA, Tarja Turunen, Grave Digger, Timo Kotipelto, UFO a dalším reprezentantům světové rockové scény.

V sekci Koncerty můžete vidět plánovaná vystoupení, na kterých se s Vámi rádi setkáme!

 

facebook

VISITOR COUNTER

470554
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
36
181
1379
452344
1010
5551
470554
Your IP: 54.227.97.219
2021-12-06 02:25